booking.com
Otel Rezervasyon

Bölge / Ülke / Şehir


Giriş Tarihi


Çıkış Tarihi
Forum

IT - Bilgi İşlem
 • hazır web sitesi tatil hotel tur sitesi tatilgunesi.net alan adıyla satılık
  06.06.2016, 16:07:52 - acentacı
  popüleritesi yüksek alan adı tatilgunesi ile hazır web sitesi satılıktır- reyting yapmış tatilsitesi.. 05324229421
 • tatilsitesi ile berabe www.tatilgunesi.net satılıktır
  06.06.2016, 16:05:23 - acentacı
  popülerisi yüksek acenta tatil web sitesi hazır www.tatilgünesi.net reytingi yüksek hazır web sitesi ile devir edilecektir... 05324229421
 • kablosuz internet hotspot (1 cevap)
  02.06.2011, 22:39:22 - kutbettin
  buttun otellerin hotspot sistemleri kurulumu icin artik suslu puslu sirketlerin laf kalabaligi yaparak 10 binlerce dolar almalarina yeter diyorsaniz bilgilerinizi ve taleplerinizi burada paylasalim ...

  Cevaplar


  Wavion WBS 2400 En uygun çözüm olacaktır. aynı anda sorunsuz 250 Kullanıcı 450Mbps Kapasite Her yöne 300 Metre Menzil (Açık alanda 700 Metre) 802.11 b/g/n Desteği Net İletişim ANIL TÜTEN 5339657681
  19.03.2012, 13:06:41 - ANIL


 • Sadece turizmde görev yapan I.T. çalışanları için bir buluşma noktası 
  18.02.2011, 17:39:02 - profescobar
  Turizm sektöründe görev alan yada turizm sektörüne çözüm üreten. Çalışanların yada firmaların buluştuğu yeni bir portal oluşturuyoruz.
  www.turizmdeit.com
  Her türlü sorun çözümlerinin paylaşıldığı. Bilgi sistemleri çalışanlarının bir araya geldiği bir ortamda buluşmak ümidi ile.
  Saygılarımla.
 • 5651 Sayılı Kanun
  28.12.2009, 23:34:08 - nigne
  Sevgili Arkadaşlar
  5651 sayılı kanuna göre işletmenizde vermiş olduğunuz internet hizmetini sifrelendirerek internet bilişim suçlarına dair önlem almanız gerekmektedir.
  Bu konu ile yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında 0 532 6063974 nolu telefondan Tugyan KAPLAN isimli arkadaşımızdan bilgi ve destek alabilirler.
 • İstediğinizi algılayan hotel programı
  03.11.2009, 22:13:47 -
  Bilindiği gibi otomasyon sistemleri yapıları gereği karışıktır. Bir şeyleri bulmanız için önce nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir. Bu programda buna gerek yoktur. Kısaltmalar kullanarak herhangi bir sayfadan istediğiniz sayfaya gidebilirsiniz. Zamanı algılayan algoritmasından dolayı bu hafta bugün geçen hafta geçen ay gibi ve modül adını yazarak hızlı bir şekilde sayfalar ve butonlar ile uğraşmadan sonucu alabilirsiniz. Benim geliştirdiğim bir sistem. Oda durumları aylık olarak yanyana listelenir. Grafiksel olarak aylık oda durumları görülebilir. Ay ve yıl seçildiğinde istenilen dönem grafiğe yansıtılır. Check in check out ve rezervasyon işlemleri basitleştirilmiştir. Oda tablo sayfasında reservasyon kat durum tip grup olarak sayfa filtrelenebilir ve tek tıklama ile check out ve check in işlemleri yapılabilir. Aynı sayfadan yüm yıla ait oda durumları filtrelenebilir. Linkteki video arama işlemini göstermektedir. Demo ve sorularınız için msn : gokcegoksel@windowslive.com
  http://www.facebook.com/video/video.php?v=165283049380
 • Personel Takip Sistemi (2 cevap)
  22.10.2009, 09:45:09 - ouluirmak
  PERSONEL TAKİP SİSTEMİ


  Birçok Tesis, personel devam – takip sisteminde halen barkod okuyucu sistem kullanmakta (Biz dâhil).
  Peki, sinemada koltuğunuza iyice yaslanmış, güzel bir bilim kurgu filmi izliyorsunuz…
  Retina ile el okuyucu ile parmak izi ile hatta boy uzunluğu ve yüz profili ile açılan kapıları görüp vay be diye hayret ettiğinizi düşünün.
  Evet artık personel takip sistemlerinde yukarıda saydıklarımın bazıları, üstelik oldukça ekonomik fiyatlara kullanılmakta olup, sağladığı avantajlar saymakla bitmeyecek gibidir.
  Heleki barkod okuma sistemiyle kıyaslarsak başlıca şu iki madde öne çıkmakta;

  *Kartımı başkasına çektirebilirim ama parmağımı koparıp, gözümü çıkarıp veremem 
  Yani mutlaka giriş ve çıkışımı kendim yapmalıyım.

  * Barkodlu kartımla mesai saatim dışında tesise girebilirim.
  Parmak izi ya da retina okuyucu sistemde, haftalık ya da günlük iş planımın tanımlı olduğu sistem, çalışma saatim dışında turnikeyi açmayacak ve içeriye girişim ne yazık ki gerçekleşemeyecek.

  Tamamen gerçek verilerle, gerçek zamanlı bilgi.
  Bu yıllardır kullandığımız hatta yatırım yapmayı bir süre ertelediğimiz şu dönemde kullandığımız barkodlu sistemin kötü olduğu anlamına da gelmesin.
  Sadece hem yanılma payı düşük, hem takibi daha kolay ve daha profesyonel bir sistem.

  Forum üyesi kurumlardan kullanan var mı?


  Özgür ULUIRMAK
  ozguruluirmak@gmail.com
  Cevaplar


  Sabahattin Bey, tamamlayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Araştırma ve düşüncelerimi teyid etmiş oldum. Çok daha eskiden Saatli makinelere kart basardık. yanılma payı, hatalı hücreye baskı, şerit bozulması, kağıt sıkışması gibi gibi nedenlerle, kartlı sisteme geçildi (genelleme yapıyorum) Şimdi sizinde kullanmış olduğunuz parmak izi okuyucu, teknolojiden sonuna kadar faydalanarak doğru işler ve hatasız işlemler yapmak anlamında kullanılması gereken bir sistem. Bizim için şu sıralar bahsi bile zor ancak ilerleyen dönemde iyi hazırlanmış bir raporla bunu yönetime sunmak istiyorum :) Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  23.10.2009, 10:22:16 - özgür uluırmak  Merhaba; İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev aldığım Firmamız, PARMAK İZLİ personel devam kontrol sistemini kullanarak, kuruluş ve çalışma mantığı çok basite indirgenmiştir.. Günümüzde en guvenilir ve kullanıslı personel kontrol sitemi parmak izi olduğunu düşünüyorum. Personeller giriş ve çıkışlarını parmak izi cihaza parmaklarını dokundurarak bildirirler. Cihaz parmak izi ID sini alır ve kayıtlı kullanıcılar arasından bir eşleşme arar, uyuşan bir parmak izi bulduğunda sesli ve görsel olarak işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini bildirir. Bilgisayara yüklenmiş olan programını kullanan kişi dilediği zamanda giriş çıkış raporları ve puantaj hesaplarını alabilir Avantajları sayesinde parmak izi sistemler personel devam kontrol sistemleri konusunda da bir ivme kazanmıştır. - Kartlı geçiş sistemlerinde olduğu gibi kişiler kart taşımazlar yada şifreleri akıllarında tutmak için efor göstermezler, çünkü kişinin kartı, şifresi yada kimliği parmaklarının ucuna parmak izi olarak kodlanmıştır. - Kartı evde unutma yada kaybetme olasılığı olduğu gibi kullanılan kart belirli bir zamanda yıpranır. Ama parmak izinizi kaybetme yada unutma şansınız yoktur çünkü o sürekli sizinledir. - Kartlı geçiş sistemlerinde personellerin başkası yerine kartlarını basma olasılığının olduğu gerçeği şüphesizdir. Parmak izi sistemlerde bu risk yoktur çünkü kimse kimsenin yerine parmak izini basamaz. Parmak izi terminale admin, sorumlu gibi yetkili kişilerin parmakları tanıtılır. Admin ve sorumlu personel çalışan personellerin parmak izlerini tanımlayabilir, yeni personeller ekleyebilir ve yetkiler verebilir. Personel işten ayrılınca kişinin parmak izi tanımını iptal ederek yetkisiz kılabilirler. Admin ve personel sorumlusu tanımlandıktan sonra firmada çalışan personellerin parmak izleri sırayla tanımlanır cihaza bir kişinin birden fazla parmağının tanımlanmasının faydası vardır. Kişinin eğer bir parmağı zarar görürse diğer parmağını kullanarak giriş yada çıkış hareketini bildirebilir. Parmak izli kontrol sistemi sizin ve personelinizin hayatını kolaylaştırdığı ve yatırımcınız açısından daha az maliyetli olduğu için tavsiye ediyorum. Düzenli ve kontrollü çalışmalar dilerim.
  22.10.2009, 22:42:36 - Sabahattin YILDIZ
 • Turizm Tesislerinde İnternet Satılmalı mı? (4 cevap)
  22.10.2009, 09:12:05 - ouluirmak
  Bilgi teknolojileri departmanı olarak hedefimiz daha iyi bir sistemle, daha iyi donanımlarla daha iyi ve çok daha performanslı, güvenli iş ortamları sunmaktır.
  Giderlerimizi dengelemek ve kurumumuza yeni gelir olanakları sunmakta önceliklerimiz arasında.
  İnternet bağlantısı, misafirlerimize satılmalı mı?
  Yada başka deyişle, dünya genelinde bazı ülkeler İnternet'i sosyal yaşam hakkı ilan ederek ücretsiz sunmaya başlarken, hizmet sektöründe ki otellerde internet bağlantısının fahiş fiyatlarla satılması ne kadar etik?

  Tamamını bir kenara bırakırsak, bugün dünyanın neresinde olursanız olun gerek 3G, gerekse GPRS, satallite, ya da karasal olarak interet erişimine sahip olursunuz ve genellikle bedel ödersiniz. (3g, gprs, satallite diğerlerine göre oldukça pahalıdır ve kullanımıda yaygındır)
  Türkiye de internet satılmalıdır. neden mi?
  Kâr ortağı bir firma ile çalışıyoruz. tesis genelinde kapsama alanı dışında en ufak bir nokta yok WF ile her köşede bağlantı hizmeti veriyoruz (Beach dahil)
  bu cihazlar ucuz olmamakla birlikte, tamamı firmaya ait.
  sözleşmemizden önce 2 mb internet kullanıyorduk şimdi 8 mb kullanıyoruz.
  interneti, saatlik, günlük, haftalık olarak satıyoruz ve kâr'dan internet bağlantısı giderini düştükten sonra sözleşmedeki oranlarla paylaşıyoruz.
  It departmanı olarak 2 yıl sonra neredeyse tüm clientları yenileyecek bir gelire sahip olacağız.
  Ülkemizden bir astronot gittimi bilemiyorum ama bazı ülkeler “ uzay “ a yolcu taşıyor *
  Yani onlar için lüx sınıfında adı geçmeyen şeyler, gelişmekte olan ülkemizde halen lüx.
  İnternet türkiyede halen lüx. Bu nedenledir ki, bazen taze sıkılmış portal suyunu lüx sınıfına sokup, extra olarak satan tesisler, bazende 2. kez dolduran minibara ücret alan tesisler birer örnekken, interneti satmamak, bana göre yalnızca çılgınlık olur.
  1000 kişilik bir turizm tesisinde günde en az 500 kişi internete bağlanmak isteyecek,
  Saati 2 $’a satılan internetle 1 saatte 1000 $ kazanmış ve bunun yalnızca 10$’ını giderler için harcamış olacaksınız. (WF için enerji) (rakamlar semboliktir)

  Özgür ULUIRMAK
  ozguruluirmak@gmail.com
  Cevaplar


  bu arada otel apart ve diger toplu yasam alanlarina kablosuz internet kurulu yapilir . sadece bir hat ile yuzlerce kisi kisi interneti ayni anda ister kullanabilir. artik musteriniz sadece havuz basinda degil kendi odalarinda da internete baglanabilecek ... bunun icin bizi aramaniz yeterli ... kalblosuz internet icin 0533 711 96 49 arayiniz . saygilar
  02.06.2011, 22:35:16 - kutbettin  ucret alinip alinmamasi otelin gunluk fiyatina gore degismeli . pahali bir otelde interenet ucretsiz olmali bence ucuz 2-3 yildizli bir otelde internet ucretli olmali .. ama abartilmamali ..
  02.06.2011, 22:33:06 - kutbettin

  bu zihniyet sizin gibi ağzı laf yapan insanlarda olduğu sürece bu memleket bi yere gelemez kardeşim. 10$ masrafla nasılda 1 saat içinde 1000 $ kazanmanın formülünü yazıyorsun şaşıyorum doğrusu. hiçmi utanmıyorsun bu yazıyı yazarken saati 2 $ dan interneti sen bir otele gidipte öde de aklın başına gelsin. kınıyorum sizi.
  18.02.2010, 22:08:18 - Yavuz

  7* otelde günlük 300 euro veren bir insan birde internetemi ücret ödesin..saati 5£ ile bence oda fiyatına 3-5£ zam yapmak daha mantıklı...
  05.11.2009, 14:22:24 - ferit
 • Kurumsal Kimlik
  22.10.2009, 00:14:36 - imajist
  İşletmenizin Kurumsal kimlik çalışmalarında sizlerle çalışmak isteriz. İmajist olarak görsel ve basılı yayında web sitesi ve fotoğraf çekimlerinde sizleri mutlu edeceğimize inanıyoruz.
  sukrusari@imajist.com
  http://www.imajist.com